Streda – Wednesday, 15. máj 2019
12,00 – 14.00 | Obed podľa objednávok – Lunch | Reštaurácia |
13.00 | Registrácia účastníkov – Conference registration – at the hotel reception | Pri vchode do hotela |
Chairman | Ľudovít Kolláth | Sála – hall BYSTRÁ |
IT support | Miloš Matúš, Viliam Čačko | |
14.00 – 17.00 15.45 Občersvenie Prednáška max. 20 min |
Otvorenie konferencie – Conference opening ceremony | |
Stanislav Veselý: Dosažené výsledky pri snižování NoX a Co na dálkových plynovodech | ||
Car: | ||
Marcela Pokusová: Advanced Cast Irons of ADI/CADI Type for Service Life Enhancement of Biomass Compacting Tools | ||
Gréta Maruškinová: Alkaline Leaching of Steelmaking Dust in Order to Obtain Active Zinc Oxide | ||
Tomáš Weidlich: Možnosti recyklace iontových kapalin použitých pro separaci chlorovaných sloučenin (AOX) kontaminantů z odpadních vod | ||
Věra Křeníková: Nové trendy v odpadovém hospodářství | ||
Vladislav Kurka, Jaroslav Pindor, Jozef Vlček: The issue of reducing the proportion of non-ferrous metals from metallurgical waste |
||
Branislav Janek: Recyklácia a rafinácia Gália |
||
18.00 | Večera – Dinner | Reštaurácia – restaurant |
Štvrtok – Thursday, 16. máj 2019
7.00 – 8.30 | Raňajky pre ubytovaných účastníkov – Breakfast | Reštaurácia |
8.00 | Registrácia účastníkov – Conference registration | |
Chairman | Andrea Miškufová | Sála – hall BYSTRÁ |
IT support | Jozef Bábics | |
9.00 10.30 1 prednáška max 15 min |
Emília Bošiaková Šestáková: Svet okolo nás a my (The world around us and us) | |
Tomáš Havlik: Steelmaking slags – a prospective resource of secondary metals | ||
Dušan Klein: Možnosti spracovania odpadov z výroby medi | ||
Jana Pirošková: Charakterizácia odpadov s obsahom cínu | ||
Jakub Klimko: Získavanie cínu z priemyselného odpadu | ||
Miroslav Richter: Propojení čistší produkce a oběhového hospodářství | ||
10.30 | Občerstvenie – Coffee break | Pred sálou – in front of the hall |
Chairman | Peter Križan | Sála – Hall Bystrá |
IT support | Juraj Ondruška | |
10.45 12.00 1 prednáška max 15 min |
Miroslava Blažková: Odpady z těžby nerostných surovin v průmyslové oblasti severních Čech a jejich následná likvidace | |
Barbora Kamenická: Alternativní technika navýšení sorpční kapacity uhlíkatých sorbentů kombinací adsorpce a iontové výměny s využitím iontových kapalin v procesu odstraňování AOX kontaminantů z odpadních vod | ||
Boris Obrovski: Spectra comparison for colorimetric fiber optical sensor development in analyses of water specific chemical pollutants | ||
Miloš Luknár: Súčasný stav s využívaním stavebného odpadu | ||
Spoločné fotografovanie pred hotelom – Common photography in front of the main entrance | ||
12.15 – 14.00 | Obed – Lunch | Reštaurácia – restaurant |
Chairman | Karol Grunner | Sála – Hall Bystrá |
IT | Viliam Čačko | |
14.00 15.15 1 prednáška max 15 min |
Petra Kaldová: Recyklace stavebních odpadu v praxi – radosti a starosti | |
Dušan Stehlík: Recyklované stavební materiály do vozovek pozemních komunikací | ||
Ferdinand Gach: TriTech revolučná ekotechnológia pre recyklovaný betón | ||
Jan Čermák:Recyklace stavebního a demoličního odpadu v mezinárodním měřítku | ||
Petr Konrád: The applicability of by-products in civil engineering for production of eco-bricks | ||
15.15 | Občerstvenie – Coffee break | Pred sálou |
Chairman | Karol Grunner | Sála – hall Bystrá |
IT support | Iveta Onderová | |
15.30 16.45 |
Radomir Rucki: Betony z umělého struskového kameniva | |
Jan Pesta: Katalog vyrobku a materiálu pro použití ve stavebníctví: jak podpořit využívání druhotných surovín? | ||
Luboš Musil, Tereza Cibulka: Využití kalu při řezání žulových segmentů v betonových kompozitech | ||
Tereza Cibulka, Luboš Musil, Jan Vodička: Subtilní desky s využitím LWC s kamenivem Liapor vyztužených sítěmi | ||
Jan Vodička, Hana Hanzlová, Luboš Musil: Příprava průmyslové výroby mezerovitého vláknobetonu s využitím betonového recyklátu | ||
19.00 | Recepcia – Reception Ľudovít Kolláth, Ľubomír Šooš: 25 rokov konferencie TOP |
Reštaurácia, terasa – restaurant |
Piatok – Friday, 17. maj 2019
7.00 – 8.30 | Raňajky pre ubytovaných účastníkov – Breakfast | Reštaurácia – restaurant |
8.00 | Registrácia účastníkov – Conference registration | |
Chairman | Ľubomír Šooš | Sála – Hall BYSTRÁ |
IT support | Iveta Onderová | |
9.00 10.30 |
Marcin Jewiarz: Influence of the process parameters, on the selected quality parameters of biochar made from the fast growing plants biomass | |
Radoslav Sovják: Uplatnění vedlejších materiálů ve stavebním inženýrství pro výrobu ekotvarovek | ||
Iveta Onderová, Viliam Čačko: Príprava vhodných vzoriek pre experiment sušenia poľnohospodárskych zrnín | ||
Marek Wróbel: The influence of the raw material drying temperature on the biomass agglomeration process | ||
Miloš Matúš: Development of various composite biofuels in agrosector | ||
Peter Križan: Effect of composite pellets based wood and phytomass on densifi cation process and final physical properties of pellets | ||
10.30 | Občerstvenie – Coffee break | |
Chairman | Ľudovít Kolláth | |
IT support | Jozef Bábics | Pred sálou – in front of the hall |
10.45 12.00 |
Juraj Ondruška: | |
Miljan Šunjević: Risk assessment of particulate matter generated during construction activities | ||
Hedviga Horvathova: PURIFICATION OF LIQUID WASTE PRODUCED IN PROCESS OF EAF DUST RECYCLING | ||
Lýdia Sobotová: Expertízne overenie možnosti recyklovania káblov v laboratórnych podmienkach | Sála – Hall Bystrá |
|
Darko Divnić, Dragoljub Mirjanić, Pavel Kovac, Dusan Jesic, Borislav Savkovic, Ljubomir ŠooŠ, Dražen Sarjanović: Daily efficiency of solar modules according ambient temperature | ||
Ľubomír Šooš: Efektívne znižovanie vlhkosti organických surovín viacnásobným zhutnením | ||
12.00 | Odovzdávanie Cien TOP 2019 – TOP 2019 Awards Ceremony Záver konferencie – Conference closing ceremony |
|
12.30 | Obed – Lunch | Reštaurácia – restaurant |